Rynna - tak budynek

Sometime jest najlepsze rynien znowu być self-lizanie - to jest po prostu nieuniknione. W przypadku mniejszych wycieków nie potrzebujesz nowej rynny. Uszczelnienia mogą zaradzić tej sytuacji przez długi czas, zanim rynna zostanie ostatecznie zastąpiona.

Więcej niż tylko uszczelniacz na rynku

Problem jest znany - i powszechny. Oznacza to, że nawet bardzo różni producenci wchodzą na rynek z różnymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o uszczelnianie rynny.

Wszystkie procedury mogą osiągnąć dobre do bardzo dobrych i całkiem trwałe wyniki. Tylko przy większych lub bardzo dużych uszkodzeniach zaleca się wymianę rynny.

Możliwe sposoby uszczelniania dla

  • rynny taśmy uszczelniającej bitumu
  • Ultrament łopatka szczeliwa nawet bardzo dobre próżniowe Rynny metalowe
  • na bazie silikonu do tworzyw sztucznych i metali rynny
  • taśmy lutowania lub spawania, jest również

uszczelniający jest prosty i bardzo praktyczne w użyciu. Z grupy składającej się z folii aluminiowej, elastomerowe bitum i różne żywice klejowe paski są po prostu dołączone na przecieki i wciąż bardzo dobrze uszczelnione.

Szczeliwo ultradźwiękowe, komercyjnie "Dry it thick fix", jest szczególnie odpowiednie do metalowych rynien i wymaga jedynie malowania.

Nawet gęstość w dłuższej perspektywie to silikonowe szczeliwa - zapewniają wodoodporną i bardzo elastyczną warstwę uszczelniającą, która trwa wyjątkowo długo. Często nawet dłużej niż pozostała rynna sprawia, że.

Należy więc postępować przed

  • uszczelniacz i naprawa taśmy lub uszczelniacz silikonowy
  • taśma szczotka szpatułka

ostry nóż najpierw znaleźć przecieki

Spróbuj znaleźć jak wszystkie nieszczelności. Zwykle podczas przepuszczania wody przez rynnę widać, gdzie wycieka.

2. uszkodzonych obszarów czystych

Przed zastosowaniem uszczelniaczy należy zawsze czyścić punktów wycieku dobrze i dokładnie oczyścić - utrzymując w ten sposób uszczelniacz znacznie lepiej.

3. Nałóż szczeliwo

Bez względu na to, czy używasz Ultramentu, taśma uszczelniająca, czy silikonowe szczeliwa, zależy od Ciebie. Wydajność wszystkich trzech klas produktów jest naprawdę dobra. Najłatwiej jest oczywiście taśmą uszczelniającą, ale nawet w przypadku uszczelniaczy Ultrament lub silikonowych jest ona stosunkowo szybka.

Porady i wskazówki Możliwe jest również wyciekanie lutowania - ale powinieneś dobrze to opanować, więc wynik jest odpowiedni. Bądź świadomy wysokiego ryzyka pożaru w pobliżu dachu.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz