Gargulec dla downspout jest praktyczny i piękny

Budowa Pierwotnie gargulce zostały zainstalowane w rynnie do ochrony fasad i fundamenty. Dziś przeżywają powrót głównie ze względu na funkcję estetycznego elementu projektu. Najbardziej różne figurki ozdabiają szopy ogrodowe i prywatne domy.

Oryginalna funkcja

Gargulec do rynny ma prostą formę rury odpływowej, która nie jest połączona z rurą spustową. W dawnych czasach służyło ono do "wypluwania" zgromadzonej wody deszczowej, a tym samym wyprowadzenia jej z elewacji budynku.

W czasach starożytnych był to zwykły sposób ochrony muru domu przed wilgocią. Gargulce służyły także w budynkach kościelnych, by trzymać złe duchy. Z biegiem lat w dużym stopniu straciły swoją pierwotną funkcję.

Gargulec w czasach współczesnych

Odprowadzanie wody deszczowej odbywa się głównie przez rury spustowe i infiltrację. Jednak spluwaczki nie straciły nic ze swojego imponującego wyglądu. Tymczasem najbardziej niezwykłe kształty i figury zwyciężyły i ozdobią fasady jako gargulce.

Oczywiście dostępne są również gargulce, które nadal są zintegrowane z systemem odwodnienia dachu. Pod względem ceny są one znacznie tańsze niż figury zwierząt, smoków i demonów.

materiału i formy Ze względu na duże zapotrzebowanie na gargulce dla rynien znajdziesz niemal nieograniczoną gamę kształtów i wariantów w ofercie dla detalistów.

  • dźwięk miedź cynk aluminium

plastikowe Następujące sprzedawców mieć gargulce na sprzedaż:

  • Grund-bau-haus.de, specjalizujący się w historycznych wersji gargulce i rynien.
  • Hbw-handel.de, zapewnia gargulca z downspout do
  • Metallrinnen-speier.de oferuje ogromny wybór gargulce

Dacheinkauf.de gargulec z rurą spustową z tworzywa sztucznego jest już od 23, - Euro dostępne dla stali wynosi 35 , - Euro należy się spodziewać, Speier ze stali nierdzewnej jest około 50, - Euro, miedziane Speier koszt około 50, - Euro. Gargulce o historycznym wyglądzie wynoszą około 100, - € w cynku, w przypadku miedzi oczekuje się około 120, - €.

Tips & TricksWer rozejrzeć się dokładnie, kto znajdzie rynny Gargoyle, które są atrakcyjne wizualnie oraz nie spełniając jednocześnie ich rzeczywistej funkcji. Mogą być stosowane jako ochrona przed ptakami w rynnie lub dostępne z płytą wlotową.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz