Metināšana ar vara cauruli

Tāpat kā citus metālus var arī metināt varu. Principā tas arī ļauj savienot vara caurules. Tomēr jāņem vērā ļoti īpašās vara un vara sakausējumu īpašības metināšanā. Nākamajā rakstā mēs apkopojām visu, kas ir vērts zināt par vara cauruļu savākšanu.

Metināšanas vai lodēšanas vara caurules?

Principā vara var ļoti labi sametināties. Tomēr, atkarībā no pielietojuma un cauruļu biezuma līdz 3 mm, visticamāk tiks izmantotas tādas metodes kā cietlodēšanas vara caurules. Šeit ir jānošķir vara caurules ar cietlodi un cietlodēšanai. Atkarībā no pielietojuma tas var būt arī tas, ka nav metināts, bet vara cauruli var pielijēt tikai.

Varas īpatnības metināšanas laikā

Metināšanas laikā ir jāņem vērā siltuma īpašības, ti, izplešanās un kontrakcijas pēc dzesēšanas. Bez tam varam, tāpat kā citiem krāsainiem metāliem, ir īpašība absorbēt un piesaistīt gāzes sildot, tāpat kā metināšanas gadījumā. Mijiedarbībā šie divi efekti var ātri novest pie zemākas šuves.

Vara sakausējumus arī jāapsver individuāli

Tāpēc vara un vara sakausējumu, tostarp vara cauruļu, metināšana ir ierobežota ar šādiem metināšanas procesiem, kas nodrošina pietiekamu aizsardzību. Tas būtu īpaši šādas metināšanas procesi: MIG metināšanas

  • TIG metināšana elektriskā loka metināšanas ar rokām (ierobežots)

elektriskā loka metināšana vara cauruļu

Pat rokasgrāmata metāla loka metināšanai ilustrē problēmu diezgan labi. No vienas puses, vara jāuzsilda ātrās izdalīšanās dēļ. Tā rezultātā, izmantojot šo metināšanas metodi, var sametināt tikai īsās šuves vai nelielas vara sagataves. Turklāt metināšanas uzpildītājam jābūt vēlams, lai izveidotu sārņus. Šlaka pasargā no gāzu un citu atmosfēras iedarbību, piemēram, kontakta ar skābekli.

TIG un MIG metināšana ar vara caurulēm

Tāpēc MIG un TIG metināšana ir vēlama lielākiem metināšanas projektiem. Jo īpaši ar spēcīgiem TIG metinātājiem var strādāt bez iepriekšējas uzsildīšanas. Tomēr tam ir vajadzīgas ļoti labas zināšanas un pieredze. Metināšana ar inertajām gāzēm (salīdzinot ar aktīvo gāzu daudzumu MAG metināšanā) nozīmē, ka šīs inerces gāzes aizsargā pret atmosfēras iedarbību un tajā pašā laikā nereaģē uz vara.

Pārliecinieties, ka ir uz sastāvu vara sakausējumu

Papildu ierobežojumus metināšanai vara sakausējumu ka daudzfāžu vara sakausējumu var rasties atkarībā no izmantotajiem sakausējumiem. Daudzi vara sakausējumi ir vienfāzes, bet svina sakausējumi, piemēram, vienmēr ir divfāziski, jo svins veido savu fāzi.

Diferencēšana starp viena un vairāku fāžu vara sakausējumiem vai vara caurulēm

Vienfāzes metāli ir ievērojami vieglāk metināt. Šajā gadījumā metāli ar krz krusta režģiem ir labāk saplūstami nekā ar sešstūra krustu režģi (htp). Metināšanas daudzfāžu metālu, piemēram, vara sakausējumu ar svinu, metināšana ir samazinājusies, jo sliktāk ir metinātas fāzes. Parasti tas nozīmē vairāk trauslu metināšanu un ievērojami zemāku aukstu apstrādājamību.

skābekļa saturs vara materiālos

vēl viens svarīgs faktors ir skābekļa saturs. Jo īpaši vara metāli, kuros izmanto elektrisko vadītspēju, ir diezgan bagāti ar skābekli un tāpēc mazāk piemēroti metināšanai. Pretstatā tam augu un iekārtu celtniecības varai ir liela fosfora proporcija un daudz vieglāk metināt.

Vissvarīgākie standarti metināšanas vara caurulēm

Lai varētu sakausēt vara, ir ļoti svarīgi ņemt vērā dažādus standartus. Tāpēc mums ir šeit svarīgākos standartus kontekstā metināšanas vara caurules, ko esat norādījis:

  • DIN CEN / TS 13388 Pārskats par vara un vara sakausējuma
  • DIN EN 1982 Varš un sakausējumi, lietie metāli
  • DIN 8552-3 metinājuma sagatavošanos, kopīga sagatavošana vara un vara sakausējumu, gāzes fusion - un loka metināšana
  • DIN EN 14640 metināšana, metināšanas stieple, cieta stieple kausēšanas metināšanai vara un vara sakausējuma

protams, noteikumi ir daudz plašāka. Tas ir tikai neliels izvilkums no standartiem attiecībā uz vara un vara sakausējumu metināšanu. Tādējādi vara cauruļu metināšanai nepieciešamas pēc iespējas vairāk speciālu zināšanu, un, protams, ļoti noderīga ir atbilstoša pieredze.

Tips & TricksOver metināšanas vara, citas metodes, piemēram, lodēšanas vai presēšanas vara caurules ir biežāk. Metināšana galvenokārt tiek izmantota rūpnieciskos lietojumos, un tai ir maznozīmīga nozīme daudzu jomu labiekārtošanā. Tomēr, ja jums faktiski ir nepieciešams metināt vara caurules, būtu ļoti ieteicams saņemt profesionāļu palīdzību, kuriem ir arī atbilstoša metināšanas iekārta.
Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru