Klasyczny w skromnej cenie: parkiet w jodełkę

Ząbkowany rowek i wzór pręta w jodełkowym parkiecie wywołuje dekoracyjny wygląd na drewnianej podłodze. W zależności od rodzaju drewna i produkcji cena jodełki jest w segmencie środkowym i górnym. W większości przypadków kupowane są wykończenia z litego drewna.

Droższy niż parkiet mozaikowy

W poszczególnych grupach gatunków drewna pręty do parkietu jodełkowego należą do droższych elementów parkietowych. W przeciwieństwie do parkietów o mniejszej skali, wymagania dotyczące czystości drewna są wyższe, a biel nie może występować nawet w najmniejszych proporcjach.

Jeśli jodełka wykonano z rodzimych drzewiastych gatunków drewna, cena za metr kwadratowy jest średnio o dwadzieścia procent wyższa niż cena mozaikowego parkietu w kształcie kostki wykonanego z tego samego drewna.

Zwykłe drewno na parkiet w jodełkę to klon, wiśnia, dąb, jesion i orzech, których ceny za metr kwadratowy zaczynają się od pięćdziesięciu euro. Szlachetne drewno, takie jak wenge lub mahoń, należy obliczyć za co najmniej 80 euro za metr kwadratowy.

Tańsze produkty dwuwarstwowe

Drewno w jodełkę na jodełkę składa się z wielowarstwowych wariantów z warstwy drewna i płyty nośnej. Grubość wynosi od dziesięciu do 16 milimetrów, a warstwa ścieralna ma grubość od trzech do pięciu milimetrów. W zależności od rodzaju drewna, najtańsze parkiety w jodełkę są dostępne od 30 € za metr kwadratowy.

W sektorze cennego drewna różnice cenowe między budową dwuwarstwową a konstrukcją z litego drewna nie są tak poważne. Wynika to również z bardzo wysokiej jakości warstw wierzchnich drzew, które są wykonane z wyjątkowo pięknych gatunków drewna, takich jak dąb.

Wielokrotne wzory czasami tańsze

Jeśli chcesz kupić dwu- lub trzykrotną jodełkę, możesz polegać na układaniu już złożonych w sieci, które często mają niższą cenę za metr kwadratowy niż prosty parkiet w jodełkę.

Porady i wskazówki Parkiet w jodełkę jest jednym z kunsztownie układanych wzorów parkietu. Jeśli używa się drewnianych patyczków o dużej skali z piórem i wpustem, doświadczona osoba prywatna może odważyć się wylegiwać. W konwencjonalnych prętach łączonych specjalista powinien przeprowadzać układanie.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz