5 Kreatywnych pomysłów na oświetlenie pośrednie na ścianach i sufitach

Światło pośrednie wyznacza zupełnie nowe standardy w projektowaniu przestrzeni życiowych. Ci, którzy byli dosłownie oślepieni abażurami i reflektorami, powinni raz poświęcić się kwestii pośrednich warunków świetlnych.

Nie trzeba długo czekać, aż okaże się, że nowoczesna forma pomieszczenia i oświetlenia zapewnia wiele komfortu i nieoczekiwanych perspektyw. Poniżej przedstawiamy pięć kreatywnych propozycji różnych obszarów mieszkalnych.

Salon z nową postacią

Zacznijmy w salonie. Każdy chce się zrelaksować po długim dniu. Nowa forma aranżacji wnętrz pokazuje, że źródło światła nie jest już otwarte, ale jest zakryte lub zakryte. Odbite na zewnątrz, łagodne, pośrednie światło jest teraz generowane, które promieniuje w całym pomieszczeniu. Atmosferyczne i przyjemne dla oczu źródła światła są zamontowane za telewizorem. Istnieją różne opcje. Stały telewizor z zainstalowaną ścianą i światłem pośrednim lub naścienny telewizor z oświetleniem pośrednim wykonanym z taśm LED. Jeśli lubisz to bardzo szlachetnie, wybierz paski LED ze zmianą koloru, aby stworzyć odpowiednią atmosferę w zależności od pory dnia lub pory roku.

Pośrednie światło w łazience

Pośrednia listwa świetlna szybko zamienia trzeźwą łazienkę w prywatne pomieszczenie odnowy biologicznej. Dzięki praktycznym listwom LED można tutaj stworzyć zupełnie nowe perspektywy. Specjalnie powlekane paski są mocowane do podłogi nad płytkami za pomocą pasków profilowych na podłodze. Można sobie wyobrazić instalację na podłodze z zmieniaczem kolorów. Kąpiel relaksacyjna uzyskuje zupełnie nowe wymiary dzięki lekkiemu prętowi, który zmienia swoje kolory zgodnie z życzeniem. Gutes Dobre światło jest szczególnie ważne w obszarze wejściowym lub na klatce schodowej. Ale nawet wymiana lampy ściennej tworzy zupełnie inny nastrój. Abażury zamknięte do przodu wypuszczają światło tylko u góry iu dołu. W końcu kroki na następne piętro są nadal bardzo dobrze oświetlone, światło rozprasza się po całym lądowaniu. W połączeniu z dekoracyjną farbą ścienną, ten niedbale stylizowany obszar wydaje się teraz całkowicie nowy. Jeszcze ciekawsze pomysły na instalację światła pośredniego można znaleźć tutaj. You Jeśli uważasz, że sypialnia jest nadal oświetlona żyrandolem i dwiema nocnymi lampami dziś, jesteś w błędzie. Zwłaszcza w sypialni światło pośrednie jest główną atrakcją. Łóżka z wysokimi zagłówkami powracają w modzie. W tym samym czasie oferuje konsolę lub kolorową dekorację ścienną jako podstawę do zainstalowania nowych lamp. Ogólnie rzecz biorąc, im dalej źródło światła znajduje się z odpowiedniej powierzchni, tym szerszy jest jego stożek światła. W praktyce oznacza to, że można uzyskać pożądany efekt oświetleniowy. Alternatywnie, światło może promieniować z podłogi do sypialni i jest zamontowane bezpośrednio na listwie przypodłogowej na istniejącym kanale kablowym.

Szczelina w cieniu pasuje do każdego pomieszczenia

Aby zainstalować światło pośrednie, idealnie nadaje się cieńsza szczelina, którą można zainstalować w każdym pomieszczeniu. Głównym celem przerwy w cieniu jest wizualne wzmocnienie w pokoju. Zaletą takiej instalacji jest indywidualna lokalizacja. Ponieważ nie tylko jest montowany pomiędzy sufitem, jak i ścianą, może być również stosowany na meblach. W starych domach pomaga ukryć wstrząsy, zapewniając jednocześnie światło pośrednie.

Obraz: © 3darcastudio - Fotolia

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz