2 Materace lub duży?

Z szerokości łóżka około dwóch metrów możesz zdecydować, czy chcesz użyć ciągłego dużego materaca, czy raczej dwóch pojedynczych materacy. Oba mają wady i zalety, które przedstawiamy poniżej.

Czy śpisz sam lub jako para?

Jeśli śpisz samotnie w łóżku, powinieneś wybrać jeden duży materac. Tak więc całą szerokość łóżka można zastosować bez odczuwania denerwujących przejść. Sytuacja jest inna, gdy śpimy w łóżku dla dwojga. Tutaj zastosowanie dwóch materacy może promować spokojny sen.

Zalety 2 materacy

Jeśli dzielisz łóżko z partnerem, wygodnie jest używać dwóch materacy, ponieważ każda strona może być dostosowana do określonych nawyków. Korzystanie z dwóch materaców ma następujące zalety:

  • Można inaczej regulować listewek.
  • Stopień twardości materacy można wybrać w różny sposób w zależności od preferencji.
  • Możesz wstać w nocy, nie budząc drugiego.
  • Sen spokojny nie jest przenoszony na cały materac.
  • Różnice w masie nie mają znaczenia.

Ustawianie różnie listew

Jeśli tylko jeden duży materac leży na dwóch listwach, muszą one być zawsze ustawione synchronicznie, aby nie uszkodzić materaca.

Wybierz inny stopień twardości

Niektórzy preferują materace twarde, a inne preferują bardziej miękkie. Znalezienie "rozwiązania pośredniego" jest tu skomplikowane. Dzięki oddzielnym materacom każdy może wybrać twardość materaca według swoich preferencji.

Niespokojny sen i wstawanie w nocy

Materac przenosi ruchy w formie wibracji. Jeśli jeden z dwóch partnerów jest niespokojny, drugi odczuje to, pod warunkiem, że leżysz na tym samym materacu. Z oddzielnymi materacami, ale mniejszy ruch jest przekazywany, więc nawet niespokojne śpiące pozwalają partnerowi spać.

Różnice w wadze

Wiadomo, że osoby ciężkie zapadają się głębiej w materac. Może to spowodować ciągły materac, który spowoduje, że druga strona odrobinę się podniesie, szczególnie jeśli obydwie osoby śpią bardzo blisko siebie. Nie stanowi to problemu z oddzielnymi materacami.

A co z przerwą?

Jeśli dwa materace są umieszczone obok siebie, pojawia się uczucie kłucia, które jest szczególnie niepokojące podczas przytulania, obejmowania snu i aktywności seksualnej. Ale to niekoniecznie oznacza zakup pełnowymiarowego materaca, ponieważ można go łatwo usunąć. Za pomocą klina materacowego, zwanego również mostem miłości, łączymy oba materace.
Oprócz klina materacowego można również wyposażyć 2 materace w nakładkę na materac, tworząc wrażenie pojedynczego dużego materaca.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz